2023 წლის 12 ნოემბერს, მისამართზე – საქართველო, ქ. თბილისი, მარკ ბრონშტეინის ქ. №1, ადგილობრივი დროით 15:00 საათზე დანიშნულია სს გეს ,,საქრუსენერგო’’-ს მორიგი აქციონერთა საერთო კრება, შემდეგი დღის წესრიგით:
საკითხი №1. სს გეს „საქრუსენერგოს“ საკუთრებაში არსებული ელეტროგადამცემი ხაზებისა და მათი კომპონენტების, უვადო სარგებლობის უფლებით (იჯარით) სს „საქართველოს სახელმწიფო ელექტროსისტემისათვის“ (გადამცემი სისტემის ოპერატორი) გადაცემისა და თანმდევი სარემონტო-საექსპლუატაციო მომსახურების გაწევის თაობაზე 2021 წლის 4 იანვრის ხელშეკრულებაში ცვლილების შეტანის შესახებ შეთანხმების გაფორმებასთან დაკავშირებით.
საკითხი №2. სს გეს „საქრუსენერგო“-ს სამეთვალყურეო საბჭოს წევრის თეა გაბადაძის უფლებამოსილების ვადის ამოწურვასთან დაკაცვშირებით.

12 ноября 2023 года по адресу – Грузия, ул. Тбилиси, ул. Марка Бронштейна. №1, в 15:00 по местному времени назначено очередное общее собрание акционеров АО «Сакрусэнерго» со следующей повесткой дня:
Проблема №1.В связи с подписанием соглашения о внесении изменений в договор от 4 января 2021 года о передаче линий электропередачи и их компонентов, принадлежащих АО ГП «Сакрусэнерго», АО «Грузинская государственная электросистема» (оператор системы передачи) с право пожизненного пользования (аренды) и оказание сопутствующих услуг по техническому обслуживанию и эксплуатации.
Проблема №2.С отставкой Теи Габададзе, члена наблюдательного совета АО ГП «Сакрусэнерго», приближается срок его полномочий.